Sport

Pływanie jako sport ogólnorozwojowy

Pływanie jako sport ogólnorozwojowy
Oceń artykuł

Pływanie to jeden z najbardziej ogólnych sportów. Podczas pływania pracują praktycznie wszystkie mięśnie na naszym ciele. Gównie to górna partia naszego organizmu jest wykorzystywana w poruszaniu się w wodzie. Wbrew pozorom główną siłę napędową dają nam nasze ręce a nie tak jak większość sądzi, nogi.

Pływanie polecane jest głównie dla nastolatków którzy weszli w etap intensywnego rozwoju tj. bardzo szybkiego wzrostu. W tym okresie nasze mięśnie nie nadążają za prędkością wzrostu i mogą być po prostu za słabe. Dorośli mogą pomyśleć o tym sporcie gdy chcą trochę schudnąć czy chcą poprawić swoją wytrzymałość.

Jednak pływanie to nie tylko poprawianie swojej sytuacji fizycznej. Pływanie pozwala nam się odprężyć po ciężkim dniu pracy czy całodziennym siedzeniu przy biurku. Nasze myśli o pracy odpływają wtedy gdzieś w bezpieczne miejsce gdzie poczekają do zakończenia treningu.

Podczas pływania można poczuć się jak w stanie nieważkości. Możemy „latać” w wodzie. Nawet dorośli poczują frajdę z tego stanu.

Pływanie to praktycznie same zalety. Poprawa sylwetki, wytrzymałości, a nawet naszego zdrowia psychicznego. Dlaczego więc jeszcze nie pływasz?