Dieta

Czy naprawdę potrzebujemy białka syntetycznego?

Czy naprawdę potrzebujemy białka syntetycznego?
Oceń artykuł

Panuje powszechna opinia że bez zakupienia odpowiedniej suplementacji nie jesteśmy wstanie osiągnąć celu jakim jest budowa mięśni. Jasne, jest to niejako droga na skróty, jednak jak wiemy istnieją inne metody by odpowiednio zbilansować nasza dietę w tym kierunku. Dla ułatwienia podam średnia zawartość białka syntetycznego – 85g/100g suchej masy serwatkowej. Jest to ilość naprawdę duża jednak często białko syntetyczne może wywoływać efekty uboczne, jak np. obciążenie nerek( do przypadków z problemem oddawania moczu).

Produkty którymi możemy zastąpić wyżej wymienione syntetyki, są ogólnie dostępne i tanie. jednym z nich jest twaróg chudy, zawartość białka 20g/100g produktu. Dodatkowo produkty mleczne wzmacniają układ kostny, co pozytywnie wpłynie na realizację celu. Drugim z produktów jest pierś z kurczaka oraz indyka. Jest to kolejny składnik którego zawartość białka wynosi 23g/100g produktu. Każde mięso( szczególnie) zapewnia nam siłę do wysiłku, bez którego cała dieta nie miałaby sensu. Pomimo iż oba wyżej wymienione produkty są bardzo wartościowe dla organizmu, to ten produkt bije ich na głowę. Ryby. Zawarte w nich kwasy Omega-3 i Omega-6 śa uznawane za najzdrowszy tłuszcz.

Odpowiednie zastosowanie ich w diecie może pobudzić działanie układu krążenia, oraz pozytywnie wpłynąć na budowę ciała. Do tego tuńczyk zawiera ponad 21g białka w porcji 100-gramowej. Do tego dochodzi szereg produktów które mogą niejako dopełnić spożywane przez nas białko jak jajka czy inne produkty mleczne.

Reasumując, pomimo iż droga przez syntetyki wydaje się prostsza, czasami warto sięgnąć po naturalne sposoby. Produkty wymienione w tekście wpływają pozytywnie na nasz organizm, wspomagając różne jego części. Do tego warto zwrócić uwagę że cena białka syntetycznego wcale nie jest mała( około 200 zł za 2kg specyfiku), a skutki zbyt intensywnego spożywania mogą jedynie spowolnić nasz postęp.